Milá ČSARIM členská základno,
dovolte mi shrnout rok 2021 očima Sekce mladých anesteziologů a intenzivistů. Soužití s covidovou pandemií rezonuje v nás všech, bez ohledu na roky pracovních zkušeností… Jednoznačně to byl rok, kde jsme více času strávili na lůžkové péči, učili se za supramaximálního provozu a pomáhali, jak se dalo. Naše odborné společnosti, ČSARIM i ČSIM, do velké míry řídili naše zdravotnictví v těchto krizových časech. Náš obor nebyl snad nikdy tak visibilní jako nyní a my jsme byli a jsme opravdu hrdí na to, že jsme jeho součástí. 

Ráda bych vyzdvihla a poděkovala za tři věci. I přes nesnáze doby se specializované vzdělávání výrazně zlepšilo, povinný simulační kurz kritických stavů byl vypsán na několika fakultách. Odborná společnost se nás mladých rovněž zastala před nešťastným nápadem ministerstva zdravotnictví, a i přes omezenou operativu se v našem oboru počítá praxe zcela plnohodnotně. A v neposlední řadě, jakožto v Evropě zcela ojedinělý jev, podpořilo ČSARIM prostřednictvím Fondu Mobility SMAI ČSARIM 2021 ve dvou kolech celkem 11 mladých lékařů a lékařek našeho oboru i finančně, a umožnilo jim tak účast na tuzemských i zahraničních vzdělávacích akcích. Moc za to děkujeme! Je neuvěřitelně motivující, že právě ti, kteří na jedné straně moc dobře vědí, v jak těžké době se naše společnost ocitla, dávají signál a naději na normalizaci do budoucna. 

Přihlášky do 1. kola Fondu mobility SMAI ČSARIM je možné posílat do 28.2.2022. Všechny potřebné informace, včetně seznamu podporovaných akcí naleznete v příloze, na webu ČSARIM v záložce sekce SMAI a na FB SMAI.


Pravidla čerpání z Fondu mobility v roce 2022
Seznam akcí podporovaných Fondem mobility SMAI ČSARIM ČLS JEP

Martina Klincová, předsedkyně SMAI ČSARIM a ČSIM ČLS JEP Zpět na výpis článků
Fond mobility SMAI 2022